
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 4 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Row Spacing | 2.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 14511
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05914
Ext.Price$0.05914
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05914 | $0.05914 |
| 10 | $0.02957 | $0.29570 |
| 50 | $0.02688 | $1.34400 |
| 100 | $0.02443 | $2.44300 |
| 500 | $0.02220 | $11.10000 |
| 1000 | $0.02018 | $20.18000 |
| 3000 | $0.01885 | $56.55000 |
| 5000 | $0.01761 | $88.05000 |
| 10000 | $0.01646 | $164.60000 |
